Petek Temizliği

 

 

Petek temizliği neden yapılmalı Geçmiş yıllara baktığımızda genellikler evlerimizde bir soba alışkanlığı mevcut durumdaydı. Yani ısınma ihtiyacımızı bizler soba ile karşılamaktaydık. Fakat sobanın diğer ısınma yöntemlerine göre birçok dezavantajı bulunmaktaydı. Bunlardan bazıları olarak sobanın ısıtabileceği oda kapasitesi belli olaraktan ve kömür odun gibi daha başka uğraşları da bulunmaktaydı.
Fakat günümüzde soba yerine kömürlü kalorifer yada kombi sistemlerininkullanılması yaygın hale gelmiştir. Kalorifer ve kombi sistemlerinin sobaya göre çok büyük avantajları bulunmaktadır. Kombi ve petek temizleme hakkında firmamız izmir petek temizleme olarak sizlerin sorularınıza yanıt vermek için buradayız.
Kombinin avantajları olarak;

  • Hem ısınan oda sayısının artması,
  • Bununla birlikte oda ısısının belirli bir ayarda olması ve
  • Uğraş gerektiren soba doldurma işlemlerinin olmamasıydı.

Kombi ve kalorifer sisteminin bu avantajlarının yanında, düzgün kullanılmadığı ve bakımları yapılmadığı takdirde birçok ısınma problemlerinin ortaya çıkması kaçınılmaz bir gerçekti. Petek temizleme konusunda sizlere izmir petek temizleme firması olarak hizmet vererek ısınma problemlerinizin önüne geçebilmeyi amaç edinmiş bulunmaktayız.
Isınma problemlerine etken olarak genellikle petek temizliklerinin yapılması boy göstermekteydi. Eğer ki kombi bakımları ve petek temizlik işlemleri belirli sıklıklar ile yapılmaz ise kış aylarında bizleri zor duruma düşürecek olan ısıtma problemleriyle karşı karşıya kalmamız kesinlikle mümkündür. Bu işlemleri zamanlı yapmadığınız takdirde kış aylarında sizleri sıkıntıya sokacak olan ısınma problemleri karşısında zor durumlara düşeceksiniz. Petek temizliklerini zamanlı ve yaz aylarında yapmanız sizleri kış aylarında soğuktan koruyacak ve bu sorunlarınızı ortadan kaldıracaktır.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.